BetaKurulumSanalServer 8VMware

Windows Server 8 Beta kurulumu

Server 8 ‘in çıkmasına çok az zaman kaldı, bu yazımda Server 8 beta sürümünü sanal olarak kurup denemek isteyen arkadaşlara yardımı dokunacak kurulum adımlarını gösteren video paylaşıyorum, VMware 8.0.2 versiyonu üstünde yaptığım adımları tekrarlıyarak sizde test ortamı kurup Server 8 ile gelecek yenilikleri gözden geçirebilirsiniz.

11-03-2012 22-15-30

Server 8 Beta iso dosyasına http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/windows-server/v8-default.aspx adresinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sayfaya giriş yaptıktan sonra vhd dosyasını da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz ve hyper-v ile test edebilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=hGAFv6yMRaQ&w=448&h=252&hd=1]

Comments (3)

  1. enteresan bir sistem olmuşa benziyor, metro arabiriminin nasıl göründüğünü ve çalıştığını merak ettim şimdi 🙂

    • Explorer bağımlılığı ortadan kalkıyor, Windows 8 de olur mu bilmiyorum ama Server 8 de no explorer seçimi var, böylece Server 8 core olmuyor ama explorer da yok =) grafik arayüz minimuma iniyor. Sadece server üstüne yüklenen uygulamanın konsolunu kullanıyoruz. Daha az güncelleme, daha az servis ve haliyle daha az kaynak tüketimi.

      • sistem kaymakları daha az bağlıyor demek. güzel. allah sahibine bağışlasın ne diyeyim, tüm PC temelli bilgisayarlar camiasına hayırlı uğurlu olsun 🙂 server olmayan win8 kurulumu, kullanımı için de videolar bekleriz

Comment here