Windows Server 8 Beta kurulumu

Server 8 ‘in çıkmasına çok az zaman kaldı, bu yazımda Server 8 beta sürümünü sanal olarak kurup denemek isteyen arkadaşlara yardımı dokunacak kurulum adımlarını gösteren video paylaşıyorum, VMware 8.0.2 versiyonu üstünde yaptığım adımları tekrarlıyarak sizde test ortamı kurup Server 8 ile gelecek yenilikleri gözden geçirebilirsiniz.

11-03-2012 22-15-30

Server 8 Beta iso dosyasına http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/windows-server/v8-default.aspx adresinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sayfaya giriş yaptıktan sonra vhd dosyasını da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz ve hyper-v ile test edebilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=hGAFv6yMRaQ&w=448&h=252&hd=1]

3 Replies to “Windows Server 8 Beta kurulumu”

    1. Explorer bağımlılığı ortadan kalkıyor, Windows 8 de olur mu bilmiyorum ama Server 8 de no explorer seçimi var, böylece Server 8 core olmuyor ama explorer da yok =) grafik arayüz minimuma iniyor. Sadece server üstüne yüklenen uygulamanın konsolunu kullanıyoruz. Daha az güncelleme, daha az servis ve haliyle daha az kaynak tüketimi.

      1. sistem kaymakları daha az bağlıyor demek. güzel. allah sahibine bağışlasın ne diyeyim, tüm PC temelli bilgisayarlar camiasına hayırlı uğurlu olsun 🙂 server olmayan win8 kurulumu, kullanımı için de videolar bekleriz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *