GenelServer 2008 R2VistaWin7XP

Server 2008 R2 Terminal Server License Server 120 gün kaldı ve 2 kullanıcıdan fazla oturuma izin vermemesi. / Server 2008 R2 Terminal Server License Server has 120 days left and does not allow more than 2 users to log on.

 

TS etkinleştimesini yaptınız, CAL’lar eklendi, fakat TS 120 günden geri saymaya devam ediyor veya 2 kullanıcıdan fazla kullanıcı oturum açmak istediğinde “bir kullanıcının oturumunu kapatın” diye uyarı alıyorsanız, bu sorunu aşağıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

You have activated TS, you receive CALs added but Terminal Services continues to count down from the 120 days, or if you are prompted to “log out of a user” when more than 2 users want to log in, you can solve this problem by following these steps.

Administrative Tools > Remote Desktop Session Host Configuration > Edit Settings >

Licensing > Remote Desktop license servers > double click > Properties > Licensing

Per User

Add > “TS license server name” Add > OK > OK


Bu işlemlerden sonra makineye Restart yapmanız gerekmez, kullanıcılar bağlantı kurmaya başlayabilirler.

After this process, you do not need to restart the machine, users can start to connect.

Bu konu ile ilgili bana ulaşmaktan çekinmeyin…

Do not hesitate to contact me on this subject …

Comments (7)

  1. Makaleniz gerçekten kaliteli olmuş elinize sağlık, size, çok ihitiyacım olan bir noktada bu makaleyi bulmamı sağladığınız için teşekkür ederim.

  2. hocam makale için cok teşekkürler çok işime yaradı.ama bir ricam daha olacak senden bu coklu uzak masaüstü şekli server 2003 içinde varmı paylaşırsan sevinirim

    • Server 2003 için hazırlamamıştım, fırsat bulabilirsem makelelerime eklerim. Yorumunuz için Teşekkürler.

  3. Teşekkür ederim Terminal Servisi 120 günlük yükleyipte süre bitiminden sonra Lisans Yükleyen herkesin ihtiyacı olan bir makale, herşeyi aklımızda tutamayız ve öğrenemeyiz ama bu makaleler işimizi kolaylaştırıyor teşekkür ederim Murat Kaya’ya

  4. 120 gün süreç bitti lisans almadım nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

    • Selam, Bu yazıda lisans ekleme konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Eğer 120 gün doldu ve ek lisans almadıysanız 444 67 87 yi arayıp Microsoft Türkiye^den destek almanızı tavsiye ederim. Teşekkürler, İyi çalışmalar.

Comment here