Server 2008 R2 Terminal Server License Server 120 gün kaldı ve 2 kullanıcıdan fazla oturuma izin vermemesi. / Server 2008 R2 Terminal Server License Server has 120 days left and does not allow more than 2 users to log on.

 

TS etkinleştimesini yaptınız, CAL’lar eklendi, fakat TS 120 günden geri saymaya devam ediyor veya 2 kullanıcıdan fazla kullanıcı oturum açmak istediğinde “bir kullanıcının oturumunu kapatın” diye uyarı alıyorsanız, bu sorunu aşağıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

You have activated TS, you receive CALs added but Terminal Services continues to count down from the 120 days, or if you are prompted to “log out of a user” when more than 2 users want to log in, you can solve this problem by following these steps.

Administrative Tools > Remote Desktop Session Host Configuration > Edit Settings >

Licensing > Remote Desktop license servers > double click > Properties > Licensing

Per User

Add > “TS license server name” Add > OK > OK


Bu işlemlerden sonra makineye Restart yapmanız gerekmez, kullanıcılar bağlantı kurmaya başlayabilirler.

After this process, you do not need to restart the machine, users can start to connect.

Bu konu ile ilgili bana ulaşmaktan çekinmeyin…

Do not hesitate to contact me on this subject …

9 Replies to “Server 2008 R2 Terminal Server License Server 120 gün kaldı ve 2 kullanıcıdan fazla oturuma izin vermemesi. / Server 2008 R2 Terminal Server License Server has 120 days left and does not allow more than 2 users to log on.”

 1. Makaleniz gerçekten kaliteli olmuş elinize sağlık, size, çok ihitiyacım olan bir noktada bu makaleyi bulmamı sağladığınız için teşekkür ederim.

 2. hocam makale için cok teşekkürler çok işime yaradı.ama bir ricam daha olacak senden bu coklu uzak masaüstü şekli server 2003 içinde varmı paylaşırsan sevinirim

 3. Teşekkür ederim Terminal Servisi 120 günlük yükleyipte süre bitiminden sonra Lisans Yükleyen herkesin ihtiyacı olan bir makale, herşeyi aklımızda tutamayız ve öğrenemeyiz ama bu makaleler işimizi kolaylaştırıyor teşekkür ederim Murat Kaya’ya

  1. Selam, Bu yazıda lisans ekleme konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Eğer 120 gün doldu ve ek lisans almadıysanız 444 67 87 yi arayıp Microsoft Türkiye^den destek almanızı tavsiye ederim. Teşekkürler, İyi çalışmalar.

 4. Merhaba, 2008 R2 sunucumun RDP bağlantılarının 180 günlük deneme sürümünün dolmasına çok az bir süre kalmıştır. Süreyi uzatmak için regedit üzerinden bir ayarla restart yapabiliyorduk fakat ilgili makale ile ilgili yeterli kaynak bulamadım. Yardımcı olma şansınız var mıdır?

  1. Merhaba Cemal Bey,
   Hatırladığım kadarıyla, aşağıdaki local machine yolundaki regedit binary key’i silmek sürenin yeniden başlamasını sağlıyordu. Makineyi yeniden başlatmak gerekebilir.
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\RCM\GracePeriod
   Saygılarımla,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *