BluehostGenelGeneralwordpress.comwordpress.org

btkultur.com taşınıyor

İlk olarak, virtualsecrets.wordpress.com adı ile yayın hayatına 2010 yılında başlayan blogumu btkultur.com adı ile devam ettirdim. Geçen zaman içinde bir çok şey oldu, Bir süre ara verdiğim yazılarıma bu yıl tekrar başladım. Yazı yazmaya ara verdiğim halde hala yoğun olarak okunduğunu gördüm, hatta İngilizce’ye çevirip okuyanlara da denk geldim. Bu nedenle en çok okunan yazılarımı İngilizce’ye çevirdim ve yazılarımı artık iki dilde de (şimdilik 2 dilde) yayınlama kararı aldım. Yazılarımda yaptığım dil güncellemelesinin sonucunda wordpress.com‘un bir çok değişikliği desteklemediğini gördük ve artık wordpress.com’dan da taşınma zamanı geldi.

wordpress-bg-medblue

Daha fazla denetim ve esnekliğe sahip wordpress.org blog altyapısı üzerinde çalışmalara devam edeceğiz. wordpress.org’un en büyük özelliklerinden birisinin de Google Adsense gibi 3rd party reklam içeriklerini de yayınlayabiliyor olmamızdı. alison_courseware_intro_381Bu durum sponsorlarımızı daha çok sevindirecek çünkü istediğimiz yere banner da koyabileceğiz. Geçtiğimiz 8 yıl boyunca toplam 40 yazı paylaşmıştım ve hepsi de yoğun ilgi gördü. btkultur.com olarak yayın hayatına devam edecek fakat altyapı artık bluehost üzerinde çalışacak.

425554-bluehost-web-hosting

Tüm dünyanın erişmesini istediğimden dolayı yerel bir firma çalışmadım. Bundan sonra da yazılarıma Türkçe ve İngilizce olarak devam etmeyi planlıyorum. Yakında yine görüşmek üzere…

Comment here